São Paulo - Forth Level 2019

Campeonato Paulista Sub23 de Futebol Profissional da Segunda Divisão - 2019

Participants América - América Futebol Clube (São José do Rio Preto) Amparo - Amparo Athlético Club (Amparo) Andradina - Andradina Esporte Clube (Andradina) Assisense - Clube Atlético Assisense (Assis) Atlético Mogi - Clube Atlético Mogi das Cruzes de Futebol (Mogi das Cruzes) Bandeirante - Bandeirante Esporte Clube (Birigui) Barcelona - Barcelona Esportivo Capela Ltda. (São Paulo) Brasilis - Brasilis Futebol Clube Ltda (Águas de Lindóia) Catanduva - Catanduva Futebol Clube (Catanduva) Catanduvense - Grêmio Catanduvense de Futebol (Catanduva) Elosport - Elosport de Capão Bonito (Capão Bonito) Fernandópolis - Fernandópolis Futebol Clube (Fernandópolis) Flamengo - Associação Atlética Flamengo (Guarulhos) Francana - Associação Atlética Francana (Franca) Guarulhos - Associação Desportiva Guarulhos (Guarulhos) Independente - Independente Futebol Clube (Limeira) Internacional(B) - Associação Atlética Internacional (Bebedouro) Itapirense - Sociedade Esportiva Itapirense (Itapira) Itararé - Associação Atlética Itararé (Itararé) Jabaquara - Jabaquara Atlético Clube (Santos) Jaguariúna - Jaguariúna Futebol Clube (Jaguariúna) José Bonifácio - José Bonifácio Esporte Clube (José Bonifácio) Joseense - Clube Atlético Joseense (São José dos Campos) Manthiqueira - Academia Desportiva Manthiqueira Futebol Ltda (Guaratinguetá) Marília - Marília Atlético Clube (Marília) Matonense - Sociedade Esportiva Matonense (Matão) Mauá - Mauá Futebol Treinamentos e Esportes Eireli (Mauá) Mauaense - Grêmio Esportivo Mauaense (Mauá) Osvaldo Cruz - Osvaldo Cruz Futebol Clube (Osvaldo Cruz) Paulista - Paulista Futebol Clube Ltda. (Jundiaí) Rio Branco - Rio Branco Esporte Clube (Americana) Santacruzense - Associação Esportiva Santacruzense (Santa Cruz do Rio Pardo) São-Carlense - Grêmio Desportivo São-Carlense Ltda (São Carlos) São José - São José Esporte Clube (São José dos Campos) Taquaritinga - Clube Atlético Taquaritinga (Taquaritinga) Tupã - Tupã Futebol Clube (Tupã) União Barbarense - União Agrícola Barbarense Futebol Clube (Santa Bárbara d'Oeste) União de Mogi - União Futebol Clube (Mogi das Cruzes) União Suzano - União Suzano Atlético Clube (Suzano) VOCEM - Vila Operária Clube Esportivo Mariano (Assis) XV de Jaú - Esporte Clube XV de Novembro (Jaú) First Phase Round 1 [Apr 06] Itapirense 1-0 União Barbarense [Danilo Lima 90+3] Amparo 5-0 Atlético Mogi [Laurinho 11, MT 40, 56, Leonardo Bruno 61, Bruno Nascimento 85] José Bonifácio 0-2 Fernandópolis [Murilo 74, Júnior Bala 83] Andradina 1-1 Tupã [Gabriel Bahia 38; Lucas 81p] Mauaense 0-WO União Suzano (Estádio não foi liberado.) Catanduva 0-0 Internacional(B) São José 0-0 Paulista [Apr 07] Taquaritinga 0-1 Catanduvense [Jé 38p] Flamengo 2-0 Mauá [Juliano 26, Gustavo 72] Francana 3-0 São-Carlense [Octavio 10, João Vitor 13, William 26] XV de Jaú 1-1 Brasilis [Batalla 21p; Bruce 52o] Independente 6-0 Jaguariúna [Cristian 11, Matheus Petrulio 43, 56, 68, Igor Baratinha 60, 79] União de Mogi 0-0 Joseense (O União perdeu 4 pontos nesta partida) América 1-0 Bandeirante [Juninho 46] [Apr 08] Barcelona 0-0 Guarulhos Round 2 [Apr 11] São-Carlense 2-2 Catanduva (Jogo interrompido em 11/04/2019 por falta de iluminação. Estava 0-1. Hora de ínicio da continuação: 15:00 [-3])[Concluded on Apr 12, 2019] [Matheus Ferreira 67, Jefferson 90+3; Ângelo 41, Caio Costa 90+2] [Apr 12] Bandeirante 0-1 Osvaldo Cruz [Iuri 68] Tupã 1-0 América [Caio 87] União Suzano 2-0 Flamengo [Emerson Silva 01, Marcelo 75] [Apr 13] Paulista 3-1 Manthiqueira [Jeferson 04, Edivan 61p, Tuxa 73; Miqueias 52] Catanduvense 0-0 Francana União Barbarense 1-4 Rio Branco [Brendon 04; Davi 36, Eliu 43, Rafael Cursino 45+5p, Lucas 90+2] Internacional(B) 3-2 Matonense [Caio Henrique 15, 53, Fagner 90+2; Rômulo 69, Diego Alves 78] Mauá 2-1 Jabaquara [Leozinho 45+1, Vidoto 60; Aragão 42] Atlético Mogi 1-1 São José [Natanael 67; Luciano Pit 28] [Apr 14] Fernandópolis 3-0 Andradina [Gildo 52, Murilo 55, 61] Brasilis 0-0 Independente Jaguariúna 1-1 Itapirense [Jhonatan 21; Bruno Campos 10p] Joseense 1-1 Amparo [André 90+3; Mayco 78] Guarulhos 0-1 Mauaense (Mauaense perdeu 6 pontos (3 conquistados + 3 de punição) desta partida) [Teixeira 34] Round 1 [Apr 14] Elosport 0-2 Assisense [Cesinha 45, Vitor Alex 89] Itararé 5-0 Santacruzense [Pequeno 35p, 65, Meneguel 38f, Zé Marcelo 71, Walisson 73] VOCEM 1-3 Marília [Luan Bahia 88; Brunão 01c, Lucas 70, João Vitor 87] Round 3 [Apr 20] Mauaense 1-1 Barcelona [Teixeira 45+2; Arthur 68c] Manthiqueira 2-0 Atlético Mogi [Caique 60, Caio Sena 74] Amparo 3-2 União de Mogi Andradina 3-0 José Bonifácio [Gabriel Bahia 28, Lucas Rocha 72, Evandro Perim 78] Matonense 3-0 São-Carlense Catanduvense 1-3 Catanduva [Guilherme 75; Canela 10c, 45+3c, Kitinho 17c] Osvaldo Cruz 1-2 Tupã Round 2 [Apr 20] Marília 0-0 Itararé Round 3 [Apr 21] Guarulhos 1-3 Flamengo [Douglas Valle 50; Bruno Freitas 15, João Elias 40, Vinícius Araújo 66] Jabaquara 0-1 União Suzano [Vitor Santiago 28] Joseense 0-1 São José [Leandro 59] Fernandópolis 2-0 América [Murilo 09, Lukinha 85] Brasilis 2-1 Itapirense [Thulio 26, 57; Danilo 84] Independente 0-2 XV de Jaú [Michael Douglas 07, Batalla 42] Rio Branco 2-0 Jaguariúna [Rafael Cursino 26p, Tiago 63] Francana 3-0 Taquaritinga [João Vitor 05, 42, 83] Round 2 [Apr 21] Assisense 1-0 VOCEM [David 72] Santacruzense 3-0 Elosport [Gabrielzão 49, Igor 51p, 53] Round 4 [Apr 26] Tupã 2-1 Bandeirante [João Marcos 63, Caio 76; Marcos Paulo 71] União Suzano 1-2 Mauá [Vítor Santiago 47; Vidoto 22, Vinícius 78] [Apr 27] Atlético Mogi 1-4 Paulista [Egino 62; Tuxa 10, Kawan 25, Edinan 40, Felipe 87] Itapirense 3-3 XV de Jaú [Danilinho 12, Alan Júnior 49, Bruno Rafael 85; Gil 56, Magno 68, Danilo 70] Catanduva 2-2 Taquaritinga [Canela 21, Ângelo 67; Renan 31, Eduardo 48p] Manthiqueira 0-0 Joseense São-Carlense 1-0 Internacional(B) [Marquinhos 46] Osvaldo Cruz 2-2 Fernandópolis [Daniel 62, 86; Murilo 11, Breno 90] São José 2-1 União de Mogi [Brenner 33, Barão 80; Erick 61] [Apr 28] América 1-0 José Bonifácio [Mateus Capixaba 49] Rio Branco 1-1 Brasilis [Lucas 90+4; Alemão 25] Jaguariúna 1-1 União Barbarense [Tauan 26; Brendon 87p] Jabaquara 0-1 Guarulhos [Douglas Valle 45+10] Flamengo 1-0 Barcelona [Denílson Piauí 81] Matonense 2-1 Catanduvense [Weslley 86, Cristiano 90+6; Lucas Rã 19] Round 3 [Apr 28] Elosport 0-1 Marília [João Féres 90+1] Assisense 2-0 Santacruzense [Diego Bebê 31 (og), Rafinha 85] Itararé 0-0 VOCEM Round 5 [May 01] Taquaritinga 3-1 São-Carlense [João Pedro 05, Eduardo 56, Robert 86; Joel 73] Internacional(B) 1-1 Francana [Giovani 07; João Vitor 65] União de Mogi 2-0 Atlético Mogi [Erik Joe 78, Wagner 86] Catanduva 0-1 Matonense [Rocha 31] Paulista 3-2 Amparo [Pedro 54, Tuxa 90+1, Victor 90+4; Mayco 18, 44] XV de Jaú 3-1 Jaguariúna [Batalla 17, Danilo 38, Zunquinha 71; Henrique 85] Barcelona 1-1 União Suzano [Johnny 30; Mateus 53] Flamengo 1-0 Jabaquara [Denílson Piauí 90+1] Mauá 0-0 Mauaense Itapirense 0-1 Rio Branco [Braga 84] União Barbarense 1-3 Independente [Juninho 39; Lucas Marques 00'10, Caio 49p, 83p] São José 0-0 Manthiqueira América 1-1 Osvaldo Cruz [Zé Henrique 82; Daniel 30] José Bonifácio 2-1 Tupã [Edinho 71, Pablo 82; Caio 66] Bandeirante 0-2 Andradina [Negueba 22, Evandro Perin 67] Round 4 [May 03] Marília 1-1 Santacruzense [Fernandinho 19, 19; Igor 14] Round 6 [May 04] União Suzano 3-0 Guarulhos [Vitor Santiago 76, Matheus Niterói 79, Silva 90+5p] Mauá 1-1 Barcelona [Robinho 67; Artur 12] Manthiqueira 0-0 Amparo Atlético Mogi 2-6 Joseense [Everton 25, Fiore 83; Willian 06, 61, 68, Igor 19, Jardim 47, 69] Paulista 3-1 União de Mogi [Joaquim 31, Jeferson 45, Tuxa 86; Wagner 28] Bandeirante 1-1 José Bonifácio [Elvinho 40; Renan 53] Internacional(B) 3-1 Taquaritinga [Zezinho 45, Fagner 49, Caio 79; Eduardo 82] Osvaldo Cruz 1-2 Andradina [Matheus Oliveira 44f; Cássio Piauí 75, Vinicius Lima 87] União Barbarense 0-4 XV de Jaú [Batalla 03, 34, 69p, Gil 36] Tupã WO-0 Fernandópolis (O Fernandópolis não conseguiu chegar a tempo por problemas no ônibus (apenas 5 jogadores chegaram ao estádio)) Round 4 [May 05] VOCEM 4-0 Elosport [Geninho 08c, Gilliard 20, Gustavo 51p, Robinho 64] Itararé 0-0 Assisense Round 6 [May 05] Jaguariúna 4-0 Brasilis [Guilherme 37, 59, Tauan 44, 55] Rio Branco 1-0 Independente [Rafael Cursino 67p] Jabaquara 1-1 Mauaense [Tales 61; Weberth 02] São-Carlense 1-3 Catanduvense [Jeferson 53; Alessandro 55, Jeferson 65, Pedro 72] Matonense 1-1 Francana [Samuel 48; Octavio 44] Round 7 [May 10] Barcelona 2-1 Jabaquara [Gerson Orelha 60, Jhony 90+1; Saraiva 88] [May 11] Andradina 2-1 América [Negueba 42, Keillon Mancha 78; Mateus Capixaba 21] José Bonifácio 2-1 Osvaldo Cruz [Douglas 04, 62; Ícaro 90] Mauaense 1-1 Flamengo [Teixeira 13; Denílson Piauí 77] Amparo 3-3 São José [Laurinho 36, Mayco 37, 80; Brenner 41, 65, Luciano Pit 90] Catanduvense 0-0 Internacional(B) [May 12] União de Mogi 3-1 Manthiqueira [Erivaldo 17 (og), Saulo 37, Juan 76; Hugo 74c] Fernandópolis 4-0 Bandeirante [Danilo 17, Gildo 29, Jackson 61, Juninho 73] Brasilis 0-4 União Barbarense [Juninho 25, Brendon 29p, Moraes 56, Richard 71] XV de Jaú 0-1 Rio Branco [Rafael Cursino 76] Independente 0-1 Itapirense [Júnior 01] Guarulhos 2-0 Mauá [Gabriel 12, 14] Taquaritinga 2-1 Matonense [Nascimento 22, Felipinho 59; Diego Alves 17] Francana 5-0 Catanduva [Gustavo 01, Wiliam 50, João Vitor 63, Octavio 79, Diogo 84] Joseense 1-1 Paulista [Igor Nazaré 72p; Edinan 45+4p] Round 5 [May 12] Assisense 0-1 Marília [Souza 90+8p] Elosport 0-2 Itararé [Pequeno 44, Phillerson 59] Santacruzense 0-0 VOCEM Round 8 [May 17] Tupã 1-1 Andradina [Lucas 21; Keillon Mancha 45+1] União Suzano 0-6 Mauaense [Kelvin 19, 28, 45, Marcelo 78, 89, Teixeira 90+1] [May 18] Atlético Mogi 1-6 Amparo [Natanael 06; Mayco 10, 13, 41, Lauro 36p, 84, 88] Paulista 2-0 São José [Edinan 54, Tuxa 70] Mauá 1-1 Flamengo [Vidoto 90+2; Renato 85] Internacional(B) 1-1 Catanduva [Giovani 90+4; Caio Reis 50] União Barbarense 2-3 Itapirense [Luis Antônio 17, Eliandro 73p; Alisson Mosquito 10, Luan 43, Danilinho 66] Catanduvense 0-1 Taquaritinga [Renan 08] [May 19] Joseense 4-1 União de Mogi [Wilson 16, 70, William 17, 39; Matheus Bernardes 55] Jaguariúna 2-3 Independente [Davi 23, Estêvão 82; Lucas Mineiro 30, Lucas Soares 61, Gustavo Gomes 88f] Guarulhos 4-0 Barcelona [Victor 38, Vinicius 47, Gabriel 63, Alanderson 90+1] São-Carlense 0-4 Francana [Léo Santos 26, Wiliam 42, João Vitor 52b, Octavio 63] Bandeirante 1-0 América [Miltinho 77] Fernandópolis 0-0 José Bonifácio Brasilis 0-3 XV de Jaú [Fleck 51, Zunquinha 54, Batalla 56] Round 6 [May 24] Marília 2-1 VOCEM [Erick 56, Lucas 72p; Bruno 81 (og)] Round 9 [May 25] Mauaense 0-0 Guarulhos Rio Branco 1-1 União Barbarense [Lucas Duni 43; Brendon 49] Catanduva 2-0 São-Carlense [Caio Costa 37, 57] Manthiqueira 0-4 Paulista [Yan 24, Evandro 42, Pedro 74, Jeferson 79] Matonense 1-2 Internacional(B) [Luiz Felipe 37; Willian 56, Douglas 57] Amparo 2-2 Joseense [Laurinho 22, Adanio 50; William 33, Igor 55] Andradina 0-0 Fernandópolis Itapirense 1-1 Jaguariúna [Danilo 11; Vicente 16] Osvaldo Cruz 2-0 Bandeirante [Daniel 08, Wesley 39] São José 6-0 Atlético Mogi [Gabriel Franco 22, Matheus 24, Luan 42, Barão 57, Allex 65, Leandro 75] [May 26] Flamengo 2-3 União Suzano [Motta 26, Thomas 90+3; Alex 64, Agostine 77, Matheus Niterói 90+1] Jabaquara 0-2 Mauá [Vidoto 05, Gabriel 86] Francana 2-0 Catanduvense [Octavio 37, João Vitor 68] América 0-1 Tupã [Gabriel 61] Independente 3-0 Brasilis [Caio 18, Eduardo Britto 68, Igor Baratinha 81] Round 6 [May 26] Assisense 3-1 Elosport [Léo Ferreira 43, 87, Rafinha 45f; Pedro Leite 19] Santacruzense 1-1 Itararé [Vitinho 48; Pequeno 14] Round 10 [May 31] Tupã 0-2 Osvaldo Cruz [Gustavo 33, Thiago 49] Barcelona 0-1 Mauaense [Thiago 30f] União Suzano 2-2 Jabaquara [Léo 28, Tocantins 78; Yuri 16, Joilson 36p] [Jun 01] José Bonifácio 0-2 Andradina [Hugo Lirío 21, Evandro Perin 45+3] Itapirense 2-0 Brasilis [Danilo Lima 29, Zé Júnior 88] Jaguariúna 1-2 Rio Branco [Estêvão 58; Braga 53, 87] Catanduva 3-0 Catanduvense [Kitinho 23, 76, Juninho 87] Atlético Mogi 1-2 Manthiqueira [Natanael 44p; Miqueias 08, 22] São José 3-2 Joseense [Luan 19, 89, Barão 60; Willian 12, Wilson 42] [Jun 02] América 1-2 Fernandópolis [Henrique 39; Murilo 56, Júnior Bala 72] XV de Jaú 2-0 Independente [Batalla 36, Fleck 64] Flamengo 0-1 Guarulhos [Herilan 48 (og)] Taquaritinga 2-5 Francana [Eduardo 10, 59; Giovani 28 (og), João Vitor 33, Wiliam 62, Bileu 78, Marcelinho 90+1] São-Carlense 0-4 Matonense [Cristiano 59, Rômulo 63, Zé Aranha 86, Diego 90] União de Mogi 0-0 Amparo Round 7 [Jun 02] Elosport 1-6 Santacruzense [Kauã 54; Igor 09, 83, Diego 12, Guilherme 19, Mal 36, Giovani 51] VOCEM 0-0 Assisense Itararé 2-1 Marília [Enrico 71, 79; Lucas Lima 86] Round 11 [Jun 07] Barcelona 1-3 Flamengo [Léo 38; Wallace 25, Bruno Freitas 62, Denílson Piauí 88] Round 8 [Jun 07] Marília 10-1 Elosport [Lucas Lima 11, Erick 23p, 86, Mykaell 45, Ícaro 56, 65, Breno 72, Lucas 75, 81, João Féres 78; Pedro Leite 71] Round 11 [Jun 08] Paulista 4-0 Atlético Mogi [Jeferson 07, 86, Favalli 46, Ian 52f] José Bonifácio 3-1 América [Gustavo 33, Renan 37, Maranhão 80; Alan Pierre 06] Mauá 0-0 União Suzano União Barbarense 2-1 Jaguariúna [Vitinho 26, Brendon 32; Tauan 57] Catanduvense 2-1 Matonense [Peu 27, 34; Wagner 41] Internacional(B) 4-2 São-Carlense [Douglas Pote 41, 65, Caio Henrique 45, Iago 54; Matheus 37, Joel 45+2] [Jun 09] Joseense 2-1 Manthiqueira [Jardim 09, Leonardo Xavier 77; Miqueias 29] União de Mogi 2-3 São José [Saulo 33, Wagner 83; Brenner 45+1, Luciano Pit 50, Gabriel Franco 54] Brasilis 0-1 Rio Branco [Rodriguinho 51] XV de Jaú 2-1 Itapirense [Batalla 47p, Carlos Magno 78; Danilo Lima 51] Guarulhos 3-0 Jabaquara [Shepa 03, Vinícius Balotelli 69, Gustavo 79] Bandeirante 3-1 Tupã [Niltinho 02, 51, Marcos Paulo 45+1p; Gabriel 18] Taquaritinga 0-1 Catanduva [Juninho 19] Fernandópolis 1-0 Osvaldo Cruz [Gildo 20] Round 8 [Jun 09] VOCEM 1-0 Itararé [Gustavo 90+4p] Santacruzense 2-2 Assisense [Garuti 40, Gustavo 59f; Rafinha 67f, 70f] Round 12 [Jun 14] União Suzano 3-2 Barcelona [Emerson 45+4, Santiago 56, Agostine 68; Felix 08, 88] [Jun 15] Mauaense 3-0 Mauá [Teixeira 18, 26, Denílson 45] Jabaquara 2-5 Flamengo [Yuri 45+1, Dener 74; Denílson Piauí 45'45, 68, Yuri 45+1, Matheus Alves 59, Gustavo Oliveira 86f] Manthiqueira 0-1 São José [Leandro 71] Matonense 0-0 Catanduva Atlético Mogi 2-4 União de Mogi [Vinicius 07, Natanael 11; Erick 23, Matheus Bernardes 26, Wagner 47, Felipe 89] Amparo 2-0 Paulista [Rafael 26, Cadu 34] Andradina 0-1 Bandeirante [Arthur 23] Independente 4-1 União Barbarense [Ramalho 40, Kaio 57p, 78f, Eduardo 89; Brendon 90+1p] Rio Branco 1-2 Itapirense [Davi 81; Danilinho 12, Gabriel Rapchan 80] Osvaldo Cruz 0-0 América Tupã 1-2 José Bonifácio [Fabrício 59c; Davi 06c, João Vítor 61] [Jun 16] São-Carlense 0-4 Taquaritinga [Eduardo 40p, 56, 60p, André 84] Francana 2-1 Internacional(B) [João Vitor 59, William Oliveira 76; Giovani 09] Jaguariúna 0-1 XV de Jaú [Luiz Gustavo 11 (og)] Round 13 [Jun 21] Mauaense 2-1 Jabaquara [Anderson 32 (og), Weberth 74; Dener 18] Catanduvense 4-0 São-Carlense [Lucas 21, 35, Wesley 34, Renan 55] [Jun 23] Fernandópolis 3-1 Tupã [Gildo 02, Murilo 36, 40; Lucas 38] Andradina 1-0 Osvaldo Cruz [Hugo Lírio 45+1] José Bonifácio 2-1 Bandeirante [Vinícius Henrique 47, Alex 65; André 67f] Round 9 [Jun 23] Assisense 0-1 Itararé [Marco Túlio 45+2] Elosport 0-1 VOCEM [Alexandre Pirueta 70] Santacruzense 0-1 Marília [João Feres 85] Round 13 [Jun 23] Brasilis 1-2 Jaguariúna [Antônio 61; Guilherme 73, Lucas 75f] XV de Jaú 1-2 União Barbarense [Danilo 72; Luis Antônio 61, Brendon 84p] Independente 2-0 Rio Branco [Lucas Mineiro 12, Marcinho 59] Guarulhos 1-1 União Suzano [Douglas Valle 67; Guilherme 43] Taquaritinga 1-1 Internacional(B) [João Pedro 46; Fagner 78] Amparo 5-0 Manthiqueira [Dudu 01, Ricardo 09, Mayco 36f, 85, Bruno 90+2] Francana 2-3 Matonense [Bileu 20o, João Vitor 68; Matheus Rocha 11p, Tiago José 81, Luiz Felipe 90+3] Joseense 3-0 Atlético Mogi [David Bahia 39, Wilson 52, 67] União de Mogi 1-5 Paulista [Matheus Bernardes 64; Pedro Demarchi 42, Jeferson 55, Carlinhos 68, 77, Hurick 75] [Jun 27] Barcelona 0-2 Mauá (Jogo adiado do dia 21/06. O Estádio encontrava-se fechado.) [Vidoto 49p, Tan 59] Round 10 [Jun 30] Marília 1-1 Assisense [Erick Bessa 05p; Omar 11] Itararé 5-0 Elosport [Enrico 02, 38, Pequeno 33p, Gilmar 56, Zé Marcelo 87] VOCEM 1-1 Santacruzense [Wesley 28; Thomas 10] Round 14 [Jun 30] Mauá 0-2 Guarulhos [Machado 43, Alan 78] Jabaquara 0-WO Barcelona (Jabaquara foi punido pelo TJD) Flamengo 1-0 Mauaense [Gustavo 35] Manthiqueira 0-1 União de Mogi [Wagner 45+1] Bandeirante 1-1 Fernandópolis [Formiga 53p; Gildo 59p] São José 2-2 Amparo [Igor Eto'o 05, Luan 65; Rafael 47, Mayco 90] Osvaldo Cruz 1-0 José Bonifácio [Daniel 70] União Barbarense 3-0 Brasilis [Dan Dan 48, Vitinho 57, Juninho 78] América 1-2 Andradina [Juninho 08; Carlos Neves 66, André Pereira 79] Rio Branco 0-0 XV de Jaú Itapirense 1-0 Independente [Danilo Lima 05] Internacional(B) 1-2 Catanduvense [Wagner 56; Wesley 36, Beu 59] Matonense 1-1 Taquaritinga [Diego 84; Gustavo 45+1] Paulista 2-1 Joseense [Jeferson 34p, 85; Giovanni 68] Catanduva 5-1 Francana [Rodrigo 54, Mineiro 56, Kitinho 71, 82, Daniel 75; Diogo 63] Standings
Group 1
PosTeamPTSJPEVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Fernandópolis 25 12 0 7 4 1 20 8 12 2,083 0,583 1,667 0,667
2Andradina 24 12 0 7 3 2 16 9 7 2,000 0,583 1,333 0,750
3Tupã 17 12 0 5 2 5 15 16 -1 1,417 0,417 1,250 1,333
4José Bonifácio 17 12 0 5 2 5 12 15 -3 1,417 0,417 1,000 1,250
5Osvaldo Cruz 15 12 0 4 3 5 12 11 1 1,250 0,333 1,000 0,917
6Bandeirante 11 12 0 3 2 7 9 17 -8 0,917 0,250 0,750 1,417
7América 8 12 0 2 2 8 7 15 -8 0,667 0,167 0,583 1,250
Group 2
PosTeamPTSJPEVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Francana 24 12 0 7 3 2 29 13 16 2,000 0,583 2,417 1,083
2Catanduva 20 12 0 5 5 2 19 13 6 1,667 0,417 1,583 1,083
3Matonense 18 12 0 5 3 4 20 14 6 1,500 0,417 1,667 1,167
4Catanduvense 17 12 0 5 2 5 14 14 0 1,417 0,417 1,167 1,167
5Internacional(B) 17 12 0 4 5 3 17 14 3 1,417 0,333 1,417 1,167
6Taquaritinga 15 12 0 4 3 5 17 19 -2 1,250 0,333 1,417 1,583
7São-Carlense 4 12 0 1 1 10 7 36 -29 0,333 0,083 0,583 3,000
Group 3
PosTeamPTSJPEVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1XV de Jaú 24 12 0 7 3 2 22 9 13 2,000 0,583 1,833 0,750
2Rio Branco 24 12 0 7 3 2 15 8 7 2,000 0,583 1,250 0,667
3Itapirense 21 12 0 6 3 3 17 13 4 1,750 0,500 1,417 1,083
4Independente 19 12 0 6 1 5 21 11 10 1,583 0,500 1,750 0,917
5União Barbarense 14 12 0 4 2 6 18 23 -5 1,167 0,333 1,500 1,917
6Jaguariúna 9 12 0 2 3 7 14 23 -9 0,750 0,167 1,167 1,917
7Brasilis 6 12 0 1 3 8 5 25 -20 0,500 0,083 0,417 2,083
Group 4
PosTeamPTSJPEVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Marília 21 10 0 6 3 1 21 7 14 2,100 0,600 2,100 0,700
2Itararé 19 10 0 5 4 1 16 3 13 1,900 0,500 1,600 0,300
3Assisense 16 10 0 4 4 2 11 6 5 1,600 0,400 1,100 0,600
4VOCEM 13 10 0 3 4 3 9 7 2 1,300 0,300 0,900 0,700
5Santacruzense 11 10 0 2 5 3 14 14 0 1,100 0,200 1,400 1,400
6Elosport 0 10 0 0 0 10 3 37 -34 0,000 0,000 0,300 3,700
Group 5
PosTeamPTSJPEVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Paulista 29 12 0 9 2 1 31 10 21 2,417 0,750 2,583 0,833
2São José 23 12 0 6 5 1 22 13 9 1,917 0,500 1,833 1,083
3Amparo 21 12 0 5 6 1 31 14 17 1,750 0,417 2,583 1,167
4Joseense 17 12 0 4 5 3 22 14 8 1,417 0,333 1,833 1,167
5União de Mogi 11 12 -3 4 2 6 18 23 -5 0,917 0,333 1,500 1,917
6Manthiqueira 9 12 0 2 3 7 7 20 -13 0,750 0,167 0,583 1,667
7Atlético Mogi 1 12 0 0 1 11 8 45 -37 0,083 0,000 0,667 3,750
Group 6
PosTeamPTSJPEVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Flamengo 23 12 0 7 2 3 20 12 8 1,917 0,583 1,667 1,000
2União Suzano 22 12 0 6 4 2 20 16 4 1,833 0,500 1,667 1,333
3Guarulhos 21 12 0 6 3 3 15 8 7 1,750 0,500 1,250 0,667
4Mauá 16 12 0 4 4 4 10 13 -3 1,333 0,333 0,833 1,083
5Mauaense 14 12 -6 5 5 2 16 8 8 1,167 0,417 1,333 0,667
6Barcelona 10 12 0 2 4 6 11 18 -7 0,833 0,167 0,917 1,500
7Jabaquara 2 12 0 0 2 10 8 25 -17 0,167 0,000 0,667 2,083
Second Phase Round 1 [Jul 05] Tupã 3-0 União Suzano [Caique 52, Gabriel 58, Lucas 87] [Jul 06] Amparo 1-0 Itararé [Raphael 60] Assisense 0-2 Andradina [Gleison 38 (og), Keillon Mancha 52] Matonense 0-0 São José Itapirense 0-0 Catanduva Mauá 0-0 XV de Jaú Independente 1-0 Francana [Gabriel Ramalho 88] Joseense 1-1 Marília [Wilson 63; Lucas Souza 69] [Jul 07] Catanduvense 1-0 Paulista [Nathan 06] Guarulhos 2-1 Rio Branco [Douglas Valle 22, Guilherme 57; Gabriel 69] VOCEM 1-2 Fernandópolis [China 62; Murilo 11, Baiano 60] José Bonifácio 0-1 Flamengo [Denílson Piauí 34] Round 2 [Jul 12] Marília 1-0 Guarulhos [Lucas Praxedes 66p; Lucas Praxedes 66p] [Jul 13] Catanduva 1-1 VOCEM [Juninho 54; China 63] Rio Branco 4-0 Joseense [Rafael Cursino 42, Felipinho 62, 65, Davi 74] Paulista 2-1 Tupã [Edinam 45+1, Joaquin 72; Gabriel 90+1] União Suzano 0-2 Catanduvense [Peu 38', Wesley 62] [Jul 14] Flamengo 1-1 Matonense [Gustavo Oliveira 36; Luiz Felipe 67] Fernandópolis 0-0 Itapirense Francana 0-0 Assisense Andradina 0-0 Independente XV de Jaú 0-2 Amparo [Rafael Peixoto 49, Mayco 75] Itararé 1-1 Mauá [Enrico 75p; Natanael 59] [Jul 15] São José 4-0 José Bonifácio [Luan 06, Igor Eto'o 39, Leandro 76, Wesley 80] Round 3 [Jul 19] Tupã 2-2 Catanduvense [Fabrício 18, Robinho 90+2; Robinho 71, Lucas Rã 81] [Jul 20] Itapirense 3-2 VOCEM [Vinícius Henrique 29p, Maranhão 90, Lucão 90+2; Gustavo 67, Paraíba 90+3] Catanduva 3-3 Fernandópolis [Canela 10p, Ângelo 60, Caio 78; Gildo 79, Talisson 85, Murilo 90+4] Amparo 0-0 Mauá Rio Branco 1-2 Marília [Rafael Cursino 15p; Lucas Praxedes 60, Ícaro 73] Matonense 1-0 José Bonifácio [Diego 13] União Suzano 0-8 Paulista [Joaquim 01, Edinan 11p, 76, Mateus 16, Jeferson 34, Nenê 38, Guga 85, 90] [Jul 21] Itararé 1-0 XV de Jaú [Manoel 65] Andradina 0-0 Francana Guarulhos 2-3 Joseense [Douglas Valle 16, Gabriel 49; Wilson 10, 45+2, 87] [Jul 22] São José 0-0 Flamengo Assisense 0-0 Independente Round 4 [Jul 26] Marília 1-1 Rio Branco [Gutierrez 90+4; Felipinho 41] [Jul 27] José Bonifácio 2-1 Matonense [Vitor Balan 36c, Paulo Victor 48; Wesley 30] Mauá 2-1 Amparo [Vidoto 13, Pablo 45; Mayco 56] Paulista 2-0 União Suzano [Edinan 27, 90+2] Independente 0-0 Assisense Catanduvense 0-1 Tupã [Robinho 63] [Jul 28] VOCEM 2-3 Itapirense [Gilliard 03c, Gustavo 81p; Gabriel Rapchan 23, Vinícius 25p, Lucão 58] Fernandópolis 2-1 Catanduva [Félix Baiano 51, Murilo 77; Canela 65] Francana 4-1 Andradina [Adriano 21, 36, Bileu 47, Robinho 87; Marcos Paulo 90] XV de Jaú 3-2 Itararé [Batalla 37, 60, 90+2; Marcos Túlio 12, Murilo 84] Joseense 2-3 Guarulhos [Leonardo 15, Willson 22; Marlon 32, Machado 51, Vinicius 72 (og)] Flamengo 1-1 São José [Thomas 64; Luan 70] Round 5 [Aug 02] Tupã 1-1 Paulista [João Marcos 35; João Paulo 14] Independente 3-1 Andradina [Kaio 31, Igor Baratinha 47, Gabriel 89; Negueba 90+3p] [Aug 03] Matonense 0-5 Flamengo [Custódio 20, Denílson Piauí 27, Matheus Alves 30, Thomas 66, Gustavo 70] José Bonifácio 1-1 São José [Vinicius 90+5; Alex Júnior 66] VOCEM 0-2 Catanduva [Canela 55p, Caio 88] Amparo 0-0 XV de Jaú Mauá 3-1 Itararé [Ronaldo 45, Natanael 50, 63; Tubarão 11] Joseense 1-1 Rio Branco [Wilson 90; Felipinho 45+1f] Itapirense 1-2 Fernandópolis [Maranhão 10; Murilo 60, Gildo 74] Catanduvense 3-1 União Suzano [Jé 20c, 90, Wesley 71; Guilherme 58p] [Aug 04] Assisense 0-2 Francana [Adriano 62, Octavio 87] Guarulhos 2-2 Marília [Marlon 22, Felipe 55; Lucas Lima 19, Dener 90+4] Round 6 [Aug 11] Marília 6-0 Joseense [Guilherme Café 16, Ícaro 23, PH 35, Lucas Lima 40, Tom 85, Hebert 88] Rio Branco 1-0 Guarulhos [Thiago 22] União Suzano 0-2 Tupã [Gabriel 10, Elitinho 40] Paulista 1-1 Catanduvense [João Paulo 17; Jé 75] Catanduva 0-0 Itapirense Flamengo WO-0 José Bonifácio (O jogo foi suspenso pelo TJD-SP porque o José Bonifácio não cumpriu uma suspensão imposta a ele. O caso será analisado) Fernandópolis 0-0 VOCEM São José 10-0 Matonense [Brener 14, 59, Alex Júnior 24, 83, Igor Eto'o 32, Leandro 43, 54, Luís Henrique 70, 89, Juninho 73] Andradina 1-2 Assisense [Fernando Matiusso 35; Cesinha 45+4, 84] Francana 0-1 Independente [Gabriel 45+2] Itararé 1-1 Amparo [Murilo 56; Caik 34] XV de Jaú 0-1 Mauá [Wendre 90+4] Standings
Group 07
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Fernandópolis 12 6 3 3 0 9 6 3 2,000 0,500 1,500 1,000
2Itapirense 9 6 2 3 1 7 6 1 1,500 0,333 1,167 1,000
3Catanduva 7 6 1 4 1 7 6 1 1,167 0,167 1,167 1,000
4VOCEM 2 6 0 2 4 6 11 -5 0,333 0,000 1,000 1,833
Group 08
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Independente 12 6 3 3 0 5 1 4 2,000 0,500 0,833 0,167
2Francana 8 6 2 2 2 6 3 3 1,333 0,333 1,000 0,500
3Assisense 6 6 1 3 2 2 5 -3 1,000 0,167 0,333 0,833
4Andradina 5 6 1 2 3 5 9 -4 0,833 0,167 0,833 1,500
Group 09
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Mauá 12 6 3 3 0 7 3 4 2,000 0,500 1,167 0,500
2Amparo 9 6 2 3 1 5 3 2 1,500 0,333 0,833 0,500
3Itararé 5 6 1 2 3 6 9 -3 0,833 0,167 1,000 1,500
4XV de Jaú 5 6 1 2 3 3 6 -3 0,833 0,167 0,500 1,000
Group 10
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Marília 12 6 3 3 0 13 5 8 2,000 0,500 2,167 0,833
2Rio Branco 8 6 2 2 2 9 6 3 1,333 0,333 1,500 1,000
3Guarulhos 7 6 2 1 3 9 10 -1 1,167 0,333 1,500 1,667
4Joseense 5 6 1 2 3 7 17 -10 0,833 0,167 1,167 2,833
Group 11
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Paulista 11 6 3 2 1 14 4 10 1,833 0,500 2,333 0,667
2Tupã 11 6 3 2 1 10 5 5 1,833 0,500 1,667 0,833
3Catanduvense 11 6 3 2 1 9 5 4 1,833 0,500 1,500 0,833
4União Suzano 0 6 0 0 6 1 20 -19 0,000 0,000 0,167 3,333
Group 12
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Flamengo 12 6 3 3 0 11 2 9 2,000 0,500 1,833 0,333
2São José 10 6 2 4 0 16 2 14 1,667 0,333 2,667 0,333
3Matonense 5 6 1 2 3 3 18 -15 0,833 0,167 0,500 3,000
4José Bonifácio 4 6 1 1 4 3 11 -8 0,667 0,167 0,500 1,833
Third Phase Round 1 [Aug 17] Mauá 0-1 Flamengo [Dedé 85] Amparo 3-1 Independente [Kadu 22, Felipe 48, Victor Adame 60; Gabriel 54] Catanduva 1-0 Marília [Ângelo 83p] Itapirense 0-1 Rio Branco [Felipinho 79] Tupã 1-2 Francana [Gabriel 42; João Vitor 23, Octavio 62] [Aug 18] Guarulhos 1-1 São José [Vinícius Balotelli 15; Luan 90+4] Catanduvense 0-1 Fernandópolis [Murilo 83] Assisense 0-2 Paulista [Pedro 54, Edinam 81] Round 2 [Aug 23] Marília 4-0 Tupã [Lucas Lima 19, Breno 28, Eduardo 70, Ícaro 74] [Aug 24] Rio Branco 3-1 Mauá [Thiago 06, 28, Leandro 84; Ronaldo 90+2] Independente 2-0 Assisense [Lucas Santos 07, Gustavo Gomes 63] Paulista 3-1 Amparo [Edinan 17, Victor Emerson 42, Mateus Pereira 89; Mateus 39c] São José 2-2 Catanduvense [Brenner 15, Juan 80; Nathan 30c, Wesley 63] [Aug 25] Fernandópolis 1-1 Guarulhos [Murilo 07; Douglas Valle 36] Flamengo 0-0 Itapirense Francana 1-1 Catanduva [Picuíra 88p; Gabriel Ventura 65] Round 3 [Aug 30] Tupã 2-0 Catanduva [Vinicius 22, Elitinho 72] [Aug 31] Amparo 1-1 Assisense [Bene 36; César Augusto 48] Itapirense 2-2 Mauá [Guilherme 35, Vinícius 45p; Vidoto 28, Vinícius Boi 62] Rio Branco 2-0 Flamengo [Felipinho 49, Wellerson 52] Independente 1-1 Paulista [Higor Henrique 40; Nenê 62] São José 1-0 Fernandópolis [Luan 52] [Sep 01] Francana 3-1 Marília [Juninho 21, Matheus 35, 63; Eduardo 27] Guarulhos 2-1 Catanduvense [Machado 42, Vinícius Balotelli 61; Wesley 78] Round 4 [Sep 06] Catanduvense 0-WO Guarulhos (Catanduvense desistiu da competição) Marília 1-0 Francana [Mykaell 29] [Sep 07] Mauá 3-3 Itapirense [Vidoto 45+3p, Vinícius Boi 50, Gabriel 79; Vinicius 31p, Guilherme 57, Du Mineiro 63] Paulista 1-1 Independente [Joaquim 17c; Lucas 45] [Sep 08] Catanduva 1-2 Tupã [Canela 51; André 13, 70] Fernandópolis 3-2 São José [Vitinho 20, Talison 45+2, Murilo 60p; Alex Júnior 01, Luan 07] Flamengo 3-1 Rio Branco [Wallace 13, Gustavo 45'50, Denílson Piauí 54; Lucas Duni 80] Assisense 1-0 Amparo [Daniel 88] Round 5 [Sep 13] Tupã 0-1 Marília [Ícaro 46] [Sep 14] Catanduva 1-0 Francana [Mineiro 50] Mauá 1-0 Rio Branco [Natanael 52] Amparo 1-2 Paulista [Mateus 30; João Paulo 37, Nego 87] Itapirense 1-1 Flamengo [Robinho 12; Vitinho 70] [Sep 15] Catanduvense 0-WO São José (Catanduvense desistiu da competição) Guarulhos 1-2 Fernandópolis [Alan 41c; Talison 49, Vitinho 69f] Assisense 1-0 Independente [Cesinha 41] Round 6 [Sep 22] Francana 3-2 Tupã [Picuíra 52p, Diogo 67, 77; Allisson 83, Lucas 87] Marília 0-0 Catanduva São José 1-1 Guarulhos [Leandro 19; Douglas Valle 05] Fernandópolis WO-0 Catanduvense (Catanduvense desistiu da competição) Rio Branco 1-4 Itapirense [Lucas 01; Hadrian 40f, Maranhão 45+1, Danilo Lima 48, Alan Santos 90+4] Independente 3-2 Amparo [Erik 35, Lucas Santos 37, Lucas Marques 81; Bene 04, Mayco 90+4] Paulista 1-2 Assisense [Guga 37p; Alemão 17, Leonardo 70] Flamengo 4-3 Mauá [Wallace 01, Irving 54, Custódio 90, 90+3; Vidotto 40, Tan 56, 59] Standings
Group 13
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Marília 10 6 3 1 2 7 4 3 1,667 0,500 1,167 0,667
2Francana 10 6 3 1 2 9 7 2 1,667 0,500 1,500 1,167
3Catanduva 8 6 2 2 2 4 5 -1 1,333 0,333 0,667 0,833
4Tupã 6 6 2 0 4 7 11 -4 1,000 0,333 1,167 1,833
Group 14
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Fernandópolis 13 6 4 1 1 10 5 5 2,167 0,667 1,667 0,833
2São José 9 6 2 3 1 10 7 3 1,500 0,333 1,667 1,167
3Guarulhos 9 6 2 3 1 9 6 3 1,500 0,333 1,500 1,000
4Catanduvense 1 6 0 1 5 3 14 -11 0,167 0,000 0,500 2,333
Group 15
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Flamengo 11 6 3 2 1 9 7 2 1,833 0,500 1,500 1,167
2Rio Branco 9 6 3 0 3 8 9 -1 1,500 0,500 1,333 1,500
3Itapirense 7 6 1 4 1 10 8 2 1,167 0,167 1,667 1,333
4Mauá 5 6 1 2 3 10 13 -3 0,833 0,167 1,667 2,167
Group 16
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Paulista 11 6 3 2 1 10 6 4 1,833 0,500 1,667 1,000
2Assisense 10 6 3 1 2 5 6 -1 1,667 0,500 0,833 1,000
3Independente 8 6 2 2 2 8 8 0 1,333 0,333 1,333 1,333
4Amparo 4 6 1 1 4 8 11 -3 0,667 0,167 1,333 1,833
Fourth Phase 1st Leg [Sep 28] Rio Branco 2-1 Fernandópolis [Felipinho 52, 59p; Gildo 45+2p] São José 2-2 Marília [Luan 50p, Gabriel Franco 71c; Breno 35, 64] [Sep 29] Assisense 0-2 Paulista [Jeferson 39, 47] Francana 0-2 Flamengo [Wallace 23, 51] 2nd Leg [Oct 04] Marília 2-0 São José [Lucas Lima 07, 90c] [Oct 05] Paulista 2-0 Assisense [João Paulo 51c, Victor Emerson 88] [Oct 06] Fernandópolis 3-0 Rio Branco [Gildo 34c, Talison 56, Mateus 77] Flamengo 3-3 Francana [Matheus Alves 26, Denílson Piauí 40, João Victor 90+4; Wilian 29, Picuíra 31f, Tom 50c] Standings
Group 17
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Fernandópolis 3 2 1 0 1 4 2 2 1,500 0,500 2,000 1,000
2Rio Branco 3 2 1 0 1 2 4 -2 1,500 0,500 1,000 2,000
Group 18
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Marília 4 2 1 1 0 4 2 2 2,000 0,500 2,000 1,000
2São José 1 2 0 1 1 2 4 -2 0,500 0,000 1,000 2,000
Group 19
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Paulista 6 2 2 0 0 4 0 4 3,000 1,000 2,000 0,000
2Assisense 0 2 0 0 2 0 4 -4 0,000 0,000 0,000 2,000
Group 20
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Flamengo 4 2 1 1 0 5 3 2 2,000 0,500 2,500 1,500
2Francana 1 2 0 1 1 3 5 -2 0,500 0,000 1,500 2,500
Fifth Phase - Semifinal 1st Leg [Oct 11] Marília 2-0 Fernandópolis [Ícaro 45+2, Lucas Lima 49] [Oct 13] Flamengo 0-2 Paulista [Carlinhos 04, Edinan 75] 2nd Leg [Oct 19] Paulista 2-1 Flamengo [Edinan 59, Matheus 83; Wallace 62] [Oct 20] Fernandópolis 1-1 Marília [Potiguar 48; Breno 49] Standings
Group 21
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Marília 4 2 1 1 0 3 1 2 2,000 0,500 1,500 0,500
2Fernandópolis 1 2 0 1 1 1 3 -2 0,500 0,000 0,500 1,500
Group 22
PosTeamPTSJVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Paulista 6 2 2 0 0 4 1 3 3,000 1,000 2,000 0,500
2Flamengo 0 2 0 0 2 1 4 -3 0,000 0,000 0,500 2,000
Sixth Phase - Final 1st Leg [Oct 26] Marília 0-0 Paulista 2nd Leg [Nov 02] Paulista 3-3 Marília (Paulista campeão) [João Paulo 16, 88, Matheus Morais 52; Bruno 28, Breno 59, Dener 72] Standings
PosTeamPTSJPEVEDGPGCSG PTS/J V/J GP/J GC/J
1Paulista 2 2 0 0 2 0 3 3 0 1,000 0,000 1,500 1,500
2Marília 2 2 0 0 2 0 3 3 0 1,000 0,000 1,500 1,500
Topscorer Murilo (Fernandópolis) 15 goals Paulista are champions of São Paulo - Forth Level 2019


About this document

Prepared and maintained by Gerson Rodrigues Magalhaes for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation and RSSSF Brazil

Author: Gerson Rodrigues Magalhaes (gerson@futebolnacional.com.br)
Source: https://futebolnacional.com.br
Last updated: Nov 02 2019

(C) Copyright Gerson Rodrigues Magalhaes, RSSSF and RSSSF Brazil 2019
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.